9 Ocak 2016 Cumartesi

El Clasico Başka Bir Boyut Kazandı: Enrique VS Zidane  Geçtiğimiz günlerde başarısızlığından dolayı takımdan kovulan "eski" Real Madrid koçu Rafael Benitez'in yerini kulüp çabuk doldurdu. Hem de seneler önce takımda oyunculuk yapan futbol dünyasının en önemli isimlerinden biri Zinedine Zidane ile. Eskiden oyunculuk yaptığı takımın başına teknik direktör olarak gelen ilk isim tabii ki Zidane değil ama Madrid'in başına gelmesi El Clasico'ya başka bir boyut kazandıracak. Çünkü Zidane'ın Barselona koçu Luis Enrique Martinez ile de bir geçmişi bulunmakta. 
2003 senesinde oynanan El Clasico'da genç Zidane Madrid'de, Enrique de Barça'da oyuncuydu. Bu maçların ne kadar gerilimli geçtiğini herkes bilir şüphesiz ki. Yine öyle gerilimli bir maçta Zidane'ın Enrique'nin boğazına sarıldığı ve rakip takım oyuncularının birbirine girdiği görüntüler son günlerde tüm internette dolaşmaya başladı. 
Zidane'ın Madrid'in başına geçtiği haberlerinden sonra basın konferansında medyadan Enrique'ye seneler önce aralarında geçen olayla ilgili sorular geldi.
Öncelikle sıkı bir Enrique hayranı olarak bilmeyenlere belirtmek isterim ki görüp görebileceğiniz en profesyonel spor adamlarının kesinlikle başında geliyor kendisi. Nerde ne yapacağını ve ne zaman ne diyeceğini bilen, söylemesi gerekenleri olumsuz bir şey olsa dahi ölçülü ve saygı çerçevesi içinde söyleyebilen yegane insandır kendisi. Yine bu özelliğininden ödün vermeyerek kendisine yöneltilen, belli ki magazinsel bir mevzu yaratmak için sorular "Zidane hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusuna güzel cevaplar vermiş.

"Koç olarak nasıl olur bir fikrim yok. Açıkçası bunun üzerine düşünmek için vakit de ayırmadım."

"Birbirimizle alakalı bir anımız yok. Oynadığım kimseyle ilgili kötü bir anım bulunmuyor."

"Herkes kendi takımını savunur; benim kimseyle iyi veya kötü aklımda kalan bir olay yok."

"Bahsedilen gerilimi hatırlamıyorum. Maçlarda böyle şeyler normal herkes takımını savunmaya çalışıyor. Bu tür şeyler aklımda kalmıyor."

"İş arkadaşı olarak saygım vardır kendisine."

Tarzı açıklamalardan görülebileceği üzere Enrique gayet politik cevaplar vererek magazinsel yanıtlardan her zamanki gibi kaçınmış. Zaten dünyanın en iyi futbol kulübünün  başında olup harekerleriniz ile o kulübü temsil ediyorsanız yapılabilecek en mantıklı hareket de bu.

Madrid'in yeni koçu Zidane ve Barça koçu Enrique arasında geçen gerilimin fotoğrafları..Bu da olayın videosu: 

                                        

İkili 2003'de oyuncu olarak gerçekleştirdikleri El Clasico için yeniden bir araya 2 Nisan 2016'da bu sefer teknik direktör olarak gelecek. Bir "cule" olarak tabii ki FORÇA BARÇA diyerek takımıma şans diliyorum..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder