30 Ocak 2016 Cumartesi

Barça Atléti'yi DevirdiBarselona saatiyle 16.00'da Atlético de Madrid'i evi Camp Nou'da ağırlayan Barça, maçı 2-1'lik galibiyetle bitirdi.
Olaylı geçen maçta 2 kırmızı kart çıktı. Kırmızı kartların ilki Messi'ye yaptığı faulden dolayı Filipe Luis'e, diğeri ise Suarez'e yaptığı hareketten ötürü 2.sarı kartını görerek maçtan çıkan Diego Godin'e ait.

Maçın ilk golü Atléti oyuncusu Koke'den 9.dakika'da gelirken Barça'dan goller de Jordi Alba asistliyle 29.dakika'da Messi'den ve Alves'in asistliyle 37.dakika'da Suarez'den geldi.
Kırmızı kartlardan dolayı 9 kişiyle bitiren Atléti 2-1'lik yenilgiyle Camp Nou'dan ayrılırken maça damgasını vuran olay Filipe Luis'in Messi'ye yaptığı harekete teknik direktör Luis Enrique Martinez'in verdiği tepki oldu. Coşkulu hareketlerine zaten alışığız ama bir babanın oğlunu koruması gibi bugün Messi'ye yapılan acımasız harekete tepkisiz kalamadı Enrique.

*

Atléti patronu Diego Simeone ve Barça'nın patronu Enrique arasında şimdiye kadar geçen çekişmeden bu maçtan sonra Enrique 6-0'lık skorda bırakıyor yarışmayı.

BAR 1-0 ATL
BAR 2-1 ATL
BAR 1-0 ATL

BAR 3-1 ATL

BAR 2-1 ATL

BAR 2-1 ATL


Barça bu maçtan aldığı puanla ligdeki liderliğini koruyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder